W poniedziałek 11 grudnia 2023 prawnik ze Stowarzyszenia CIVIS SUM ponownie odwiedził wschowskich seniorów w ich klubie.
Na spotkaniu poruszono kwestie związane z obowiązkami posiadacza nieruchomości jakimi są m.in okresowe przeglądy kominiarskie i techniczne.
Drugi omówiony temat to przestępstwa popełniane na Seniorach tj metoda na wnuczka/ policjanta, wprowadzanie w błąd co do wartości przedmiotów oferowanych na pokazach oraz przestępstwa internetowe gdzie ofiarami padają Seniorzy.
Jak zawsze spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, Seniorzy wykazali duże zainteresowanie poruszonymi kwestiami prawnymi.
Spotkanie z prawnikiem zostało sfinansowane ze środków przekazanych przez Powiat Wschowski w ramach realizacji zadania publicznego pt.: „Prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz realizacja zadań z zakresu edukacji prawnej w powiecie wschowskim w 2023 r.
Zapraszamy osoby, które nie są w stanie pokryć kosztów porady prawnej do Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Poradnictwa Obywatelskiego w powiecie wschowskim.

Skip to content