
Wyniki konkursu

Zasady konkursu
Konkurs kierowany jest do uczniów wszystkich klas szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego (bez szkół zaocznych, wieczorowych, policealnych, dla dorosłych itp.). Możliwy jest udział uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej.
W ramach konkursu uczestnicy przygotowują pracę na jedno z poniższych zagadnień z zakresu wiedzy prawnej:
- Prawa i obowiązki obywatelskie,
- Działalność krajowych i międzynarodowych organów ochrony prawnej,
- Mediacja oraz sposoby polubownego rozwiązywania sporów – czy i dlaczego warto z nich korzystać,
- Możliwości udziału obywateli w konsultacjach publicznych oraz procesie stanowienia prawa,
- Dostęp do nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego
i nieodpłatnej mediacji – czy jest potrzebny? Dlaczego warto korzystać z takiej formy wsparcia.
Tematem pracy powinno być konkretne, wybrane zagadnienie ale nie wyklucza się prac przeglądowych oraz o charakterze ogólnym.
Prace konkursowe mogą mieć formę wypowiedzi pisemnej, prezentacji, fotoreportażu wraz z komentarzem lub filmu, przy czym film nie może być dłuższy niż 10 minut. Do Konkursu można zgłaszać prace indywidualne, a w przypadku zgłoszenia filmu dopuszczalna jest praca grupowa. Objętość pracy nie powinna być mniejsza niż 3 strony formatu A4 i większa niż 10 stron. Może zawierać elementy graficzne np. zdjęcia, wykresy itp.
Praca powinna również zawierać spis bibliograficzny wszystkich pozycji książkowych, artykułów, aktów prawnych, stron internetowych itp., które autor wykorzystał w pracy. Musi zostać zapisana w formacie tekstowym doc, docx, odt lub rtf.
Prace można przesyłać drogą elektroniczną na adres: konkurs@civis-sum.org.pl lub drogą pocztową – na adres Organizatora: Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Obywatelskiej CIVIS SUM, al. Niepodległości 7a/2, 65-048 Zielona Góra.
Prace konkursowe będą przyjmowane w okresie do dnia 30 listopada 2020 roku (w przypadku prac nadsyłanych pocztą decyduje data stempla pocztowego, o ile prace wpłyną do Organizatora do 2 grudnia do północy). Rozstrzygnięcie Konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej do 15 grudnia 2020 roku.
Konkurs jest realizowany na obszarze całego województwa lubuskiego. W ramach konkursu zostaną wyłonieni laureaci konkursu szczebla wojewódzkiego.
W ramach konkursu zostaną dodatkowo wyłonieni laureaci szczebli powiatowych:
- gorzowskiego,
- krośnieńskiego,
- międzyrzeckiego,
- słubickiego,
- sulęcińskiego,
- świebodzińskiego,
- zielonogórskiego,
- żagańskiego,
- żarskiego,
- Miasta Zielona Góra.
Wszyscy laureaci szczebla wojewódzkiego Konkursu otrzymają oficjalne tytuły laureatów Lubuskiego Konkursu Wiedzy o Prawie 2020 oraz dyplomy.
Dodatkowo wszyscy laureaci Konkursu na szczeblach powiatowych otrzymają oficjalne tytuły laureatów Lubuskiego Konkursu Wiedzy o Prawie 2020 na szczeblu danego powiatu oraz dyplomy.
Spośród laureatów jury rozdzieli nagrody rzeczowe w tym m.in. sprzęt elektroniczny oraz zestawy akcesoriów. Fundatorem nagród dla laureatów jest Stowarzyszenie CIVIS SUM.
Szczegółowe informacje organizacyjne znajdą Państwo w Regulaminie oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia CIVIS SUM oraz Lubuskiego Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., na których dostępny jest również FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.
Konkurs na szczeblach poszczególnych powiatów jest organizowany w ramach realizowanych przez Organizatora działań z zakresu edukacji prawnej, w tym:
- etap powiatowy na obszarze powiatu gorzowskiego – jest realizowany przez Organizatora w ramach realizacji zadań publicznych powierzonych przez powiat gorzowski pn. “Prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz realizacja zadań z zakresu edukacji prawnej w powiecie gorzowskim w 2020 r.” oraz „Prowadzenie punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz realizacja zadań z zakresu edukacji prawnej w powiecie gorzowskim w 2020 r.”,
- etap powiatowy na obszarze powiatu krośnieńskiego – jest realizowany przez Organizatora w ramach realizacji zadania publicznego powierzonego przez powiat krośnieński pn. “ Prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz realizacja zadań z zakresu edukacji prawnej w powiecie krośnieńskim w 2020 r”,
- etap powiatowy na obszarze powiatu międzyrzeckiego – jest realizowany przez Organizatora w ramach realizacji zadania publicznego powierzonego przez powiat międzyrzecki pn. „Prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz realizacja zadań z zakresu edukacji prawnej
w powiecie międzyrzeckim w 2020 r.”, - etap powiatowy na obszarze powiatu słubickiego – jest realizowany przez Organizatora w ramach realizacji zadania publicznego powierzonego przez powiat słubicki pn. “Prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz realizacja zadań z zakresu edukacji prawnej w powiecie słubickim w 2020 r”,
- etap powiatowy na obszarze powiatu sulęcińskiego – jest realizowany przez Organizatora w ramach realizacji zadania publicznego powierzonego przez powiat sulęciński pn. „Prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz realizacja zadań z zakresu edukacji prawnej w powiecie sulęcińskim w 2020 r.”,
- etap powiatowy na obszarze powiatu świebodzińskiego – jest realizowany przez Organizatora w ramach realizacji zadania publicznego powierzonego przez powiat świebodziński pn. „Prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz realizacja zadań z zakresu edukacji prawnej
w powiecie świebodzińskim w 2020 r.”, - etap powiatowy na obszarze powiatu zielonogórskiego – jest realizowany przez Organizatora w ramach realizacji zadania publicznego powierzonego przez powiat zielonogórski pn. „Prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz realizacja zadań z zakresu edukacji prawnej w powiecie zielonogórskim w 2020 r.”,
- etap powiatowy na obszarze powiatu żagańskiego – jest realizowany przez Organizatora w ramach realizacji zadań publicznych powierzonych przez powiat żagański „Prowadzenie punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz realizacja zadań z zakresu edukacji prawnej w powiecie żagańskim w 2020 r.” oraz „Prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz realizacja zadań z zakresu edukacji prawnej w powiecie żagańskim w 2020 r.”,
- etap powiatowy na obszarze powiatu żarskiego – jest realizowany przez Organizatora w ramach realizacji zadania publicznego powierzonego przez powiat żarski „Prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz realizacja zadań z zakresu edukacji prawnej w powiecie żarskim w 2020 r.”,
- etap powiatowy na obszarze Miasta Zielona Góra – jest realizowany przez Organizatora w ramach realizacji zadania publicznego powierzonego przez Miasto Zielona Góra pn. „Prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i 2 punktów nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz realizacja zadań z zakresu edukacji prawnej w Mieście Zielona Góra w 2020 r.”.
W skrócie
- pisemnego referatu (od 3 do 10 stron A4),
- prezentacji,
- fotoreportażu wraz z komentarzem pisemnym,
- filmu (do 10 minut).
Do Konkursu można zgłaszać prace indywidualne, a w przypadku filmu dopuszczalna jest praca grupowa.
Praca powinna również zawierać spis bibliograficzny wszystkich pozycji książkowych, artykułów, aktów prawnych, stron internetowych itp., które autor wykorzystał w swojej pracy.
Termin zgłaszania prac konkursowych: 30.11.2020 r.
Termin rozstrzygnięcia konkursu: 15.12.2020 r.
MASZ PYTANIA? NAPISZ E-MAIL NA ADRES: KONKURS@CIVIS-SUM.ORG.PL
Do pobrania
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
REGULAMIN KONKURSU
