Poradnik mieszkaniowy. Mój dom – prawo do dachu nad głową

Potrzeba posiadania miejsca do mieszkania to jedna z najbardziej podstawowych potrzeb człowieka. Prawo do mieszkania należy do katalogu socjalnych praw człowieka. Jest to również uprawnienie chronione przez polską Konstytucję. Artykuł 75 Konstytucji nakłada na władze państwowe obowiązek prowadzenia polityki sprzyjającej zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych obywateli, w szczególności przeciwdziałaniu bezdomności, wspieraniu rozwoju budownictwa socjalnego oraz popieraniu działań obywateli zmierzających do uzyskania własnego mieszkania.
Niniejsza publikacja powstała z myślą o mieszkańcach subregionu zielonogórskiego (w którego skład wchodzą powiaty: zielonogórski – ziemski i grodzki, świebodziński, krośnieński, żarski, żagański, wschowski, nowosolski), którzy borykają się z problemami mieszkaniowymi.
Od 10 lat prowadzimy Biuro Porad Obywatelskich w Zielonej Górze. Niemal codziennie doradzamy osobom, które mają problemy mieszkaniowe. W niniejszym poradniku chcemy w zrozumiały i przystępny sposób przekazać Państwu informacje o możliwościach rozwiązania różnych problemów mieszkaniowych.
Nasz poradnik z pewnością nie wyczerpuje wszystkich trudnych sytuacji. Opisaliśmy w nim przede wszystkim te, które najczęściej przytrafiają się klientom naszego Biura.

Zapraszamy do lektury!

[dflip id="809"][/dflip]
Skip to content